Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Trampkarze C1 Kędziora – podsumowanie jesieni.

Przedziwna to była runda w III lidze okręgowej trampkarzy, w której występowała grupa KĘDZIORA prowadzona przez trenera Szymona Żurawieckiego. W lidze miało grać 11 zespołów, ale nim rozpoczęły się rozgrywki, wycofały się z nich drużyny Football II Wizards Myślenice, Cracovii III i Iskry Krzęcin, a Borek II Kraków został niedługo potem wykluczony. Kuriozum ligi, w której rozegraliśmy na boisku tylko 4 (!) spotkania dopełniły zespoły Cedronki Wola Radziszowska i Orła Sidzina, które nie przyjechały na mecze…

Z tego typu sytuacjami przydałoby się wreszcie coś zrobić. Ale to jednak w gruncie rzeczy nie nasze problemy. Ekipa trenera Żurawieckiego zawsze gotowa i głodna gry rozegrała bardzo dobre cztery spotkania. Niestety miała godnego rywala w postaci zespołu Hutnika, który był drużyną nieco lepszą od nas i zasłużył na awans.

Ale po kolei. Pierwszy mecz pewnie wygraliśmy z Victorią Kobierzyn. Stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych natomiast skuteczność trochę szwankowała. W kolejnym spotkaniu, również różnicą 4 goli, pokonaliśmy Skawinkę. Mecz na samym początku dobrze się nam ułożył, bo Sebastian Mańczak strzelił gola, a potem grało się już łatwiej. Skawinka momentami groźnie kontrowała, ale całe spotkanie było pod naszą kontrolą i później dorzuciliśmy kolejne 3 bramki. Mecz z Iskrą Radwanowice to już typowy gra do jednej bramki. Wynik 9:0 to najniższy wymiar kary, bo sytuacji było mnóstwo, ale albo świetnie bronił bramkarz albo my mieliśmy problem z umieszczeniem piłki w siatce. 

W bezpośredniej walce o awans do wyższej ligi ulegliśmy Hutnikowi na ich terenie. Broniliśmy się długi czas, ale Hutnik w końcówce pierwszej połowy wyszedł na prowadzenie. W drugiej połowie próbowaliśmy grać trochę odważniej, co Hutnik wykorzystał strzelając kolejne 3 gole. Gratulacje dla rywala! 

Trener Szymon Żurawiecki:W rozgrywkach ligowych początkowo miało uczestniczyć więcej zespołów. Już po rozpoczęciu rozgrywek niektóre drużyny się wycofywały, natomiast część zwyczajnie nie stawiała się do gry, oddając mecze walkowerem, na dodatek bez żadnego uprzedzenia. Mimo wszystko udało się rozegrać 4 mecze, z czego 3 pewnie wygraliśmy, a z kolei mecz z Hutnikiem przegraliśmy wyraźnie. Rywal zdecydowanie zasłużył na awans. Nasz zespół w przeważającej mierze składa się z graczy z rocznika 2007, natomiast w lidze i sparingach mierzymy się głównie z zespołami, w których dominują chłopcy z 2006 rocznika. Widać tę różnicę szczególnie w meczach sparingowych, w których niełatwo jest nam się przeciwstawić starszym przeciwnikom. Dopiero uczymy się gry na pełnowymiarowym boisku, mocno pracujemy, żeby wiosna była jeszcze lepsza niż jesień. Mamy nadzieję, że nie będzie już niespodzianek w postaci kolejnych walkowerów tylko rozegramy dużo więcej meczów.”

Lista rozegranych spotkań:

Pogoń II Kraków – Victoria Kobierzyn 4:0
Skawinka Skawina – Pogoń II Kraków 0:4
Pogoń II Kraków – Iskra Radwanowice 9:0
Hutnik III Kraków – Pogoń II Kraków 4:0
Pogoń II Kraków – Cedronka Wola Radziszowska 3:0 (walkower)
Pogoń II Kraków – Orzeł Sidzina 3:0 (walkower)

Strzelcy bramek:

6 – Kowalski
2 – B.Ćwikło, Kulig, Mańczak
1 – Maniek, Mitka, Płachta, Wachowski, Zawadziński

Bilans bramkowy drużyny – 23:4

W meczach ligowych zagrali:

Tymon Braum, Bartłomiej Ćwikło, Karol Drożdż, Krystian Dźwigał, Bartłomiej Gabor, Franciszek Gadowski, Kacper Granicki, Maksymilian Kowalski, Oskar Krakowski, Bartosz Kulig, Antoni Kustra, Jakub Kwiatkowski, Jakub Maniek, Sebastian Mańczak, Maciej Mazur, Piotr Mitka, Wiktor Płachta, Jan Tokarz, Igor Wachowski, Franciszek Wojas, Antoni Wróblewski, Iwo Zawadziński

INNE WPISY

F
F
?