Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Trampkarze C2 – podsumowanie jesieni.

Podopieczni Trenerów: Michała Kaczmaryka oraz Przemysława Kamińskiego rywalizowali tej jesieni nie tylko w lidze rocznika 2006 (Trampkarz C1), ale podejmowali również wyzwanie walki o punkty wśród 12 innych zespołów rozgrywek Małopolskiej Ligi Trampkarza C2 (rocznik 2007 i młodsi).

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w szranki o ligowe punkty w najwyższych wojewódzkich rozgrywkach w kategorii trampkarz młodszy stanęły zespoły uznane nie tylko na terenie Krakowa ale i regionu – między innymi Cracovia, Hutnik Kraków, Termalica Bruk-Bet Nieciecza czy AS Progres Kraków. Od samego początku więc walka o prym w Małopolsce rozgrzewała zainteresowanych. Zespół Pogoni jak przystało na naszą akademię w każdym z tych spotkań nade wszystko stawiał sobie za główny cel poprawę jakości w działaniach techniczno-taktycznych oraz naukę z meczu na mecz nowych elementów obowiązujących w 11-osobowej piłce – wynik końcowy stawiając na dalszym miejscu, jako efekt żmudnej pracy. A jeśli już mowa o rozwoju to warto nadmienić, iż wyróżniającymi się postaciami zespołu byli często zawodnicy z rocznika 2008, nabierający dopiero doświadczenia w tych rozgrywkach.

Cracovia, Hutnik, AP Progress Andrychów, AS Progres, Sportowiec Modlniczka czy w końcu Wisła Kraków – ktoś powie, że tak pewnie układała się tabela na koniec rundy i niewiele się pomyli.. My natomiast z tymi zespołami mierzyliśmy się w pierwszych kolejkach rundy. Ciężkie boje pomimo iż nie przyniosły wielu punktów, dały sporo doświadczeń i nauki co poskutkowało tym, że w drugiej części rundy jesiennej nasz zespół trampkarzy młodszych wygrał 4 spotkania tworząc niejednokrotnie sportowe widowiska na wysokim poziomie.

Ostatecznie w stawce 13 zespołów ekipa Pogoni z dorobkiem 17 punktów uplasowała się na 7. miejscu, w końcowej tabeli niewiele ustępując Wiśle Kraków, Progresowi Andrychów czy Sportowcowi Modlniczka.

Trener Michał Kaczmaryk: “Cieszy druga część rundy w której niemal nie oddaliśmy punktów przez 6 kolejek i gdzie mogliśmy z każdego spotkania schodzić usatysfakcjonowani nie tylko wynikiem, ale nade wszystko dobrą i skuteczną grą jak również pewnymi automatyzmami wprowadzonymi w życie w ciągu minionej rundy. Wielkie brawa dla zawodników rocznika 2008 którzy pokazali nie tylko dojrzałość, ale charakter i niejednokrotnie byli solidnym wsparciem dla starszych kolegów.”

Trener Przemysław Kamiński: “Myślę, że sportowa rywalizacja zawsze wyzwala w nas trenerach emocje połączone z chęcią wygrania każdego kolejnego spotkania, ale jak dobrze wiemy nie o to tylko nam chodzi, nade wszystko rozwój. Tym samym patrząc na mecze w perspektywie całej rundy takowy rozwój następował krok po kroku i końcówka ligowej rywalizacji należała zdecydowanie do naszych podopiecznych. Mamy nadzieję iż zawodnicy rocznika 2008 którzy wprowadzani byli do zespołu w przekroju całej rundy podnieśli znacząco swój poziom sportowy – tak jak oni niewątpliwie podnieśli poziom całej drużyny. Po analizie wspólnie z Trenerem Michałem dochodzimy do wniosku iż na wiosnę będzie jeszcze więcej pozytywnych chwil dla nas i naszych podopiecznych.”

Lista rozegranych spotkań:

Pogoń Kraków – Cracovia 0:6
Hutnik I Kraków – Pogoń Kraków 2:1
Pogoń Kraków – Progress Andrychów 6:6
AS Progres Kraków – Pogoń Kraków 2:0
Pogoń Kraków – Sportowiec Modlniczka 2:5
Wisła Kraków – Pogoń Kraków 2:0
Pogoń Kraków – Górnik Libiąż 5:5
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Pogoń Kraków 0:2
Pogoń Kraków – Wisła Czarny Dunajec 3:0 (walkower)
PAPN Kraków – Pogoń Kraków 1:2
Pogoń Kraków – Orzeł Piaski Wielkie 5:4
Hutnik II Kraków – Pogoń Kraków 0:5

Strzelcy bramek:

7 – Gołda
4 – Ankowski
3 – D.Drożdż
2 – Mazankiewicz, Jakub Nowak I, S.Śliwa, Trzyszczyk, Zając
1 – Modelski, Jakub Nowak II, Pawlik, P.Śliwa

Bilans bramkowy drużyny – 31:33

W meczach ligowych zagrali:

Marcel Ankowski, Mateusz Dąbski, Dominik Drożdż, Krystian Dźwigał, Franciszek Gadowski, Kasper Gołda, Artur Grabek, Szymon Kozubek, Antoni Kustra, Jakub Kwiatkowski, Szymon Mazankiewicz, Maciej Modelski, Igor Niemiec, Jakub Nowak I, Jakub Nowak II, Michał Pawlik, Szymon Peterschein, Oliwier Ratyński, Jakub Ster, Oliwier Strojek, Szymon Śliwa, Kamil Tabor, Piotr Trzyszczyk, Jakub Uzar, Antoni Wróblewski, Marcel Zając, Iwo Zawadziński.

INNE WPISY

F
F
?