Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Extraliga również dla juniorów młodszych!!!

Marzyliśmy o trzech awansach przed rozpoczęciem tej rundy rozgrywkowej i … MAMY 3 AWANSE!!! W juniorach wydawało się to bardzo trudne do zrobienia, w końcu nasi piłkarze to przede wszystkim zawodnicy z roczników 2001 (młodszy rocznik juniora starszego) i 2002 (starszy rocznik juniora młodszego). Trzon zespołu juniorów starszych stanowiła ekipa w połowie złożona z obydwu powyższych roczników, a więc drużyna bardzo młoda. Na dodatek zaraz po rozpoczęciu rozgrywek złapała nas prawdziwa plaga kontuzji. Mimo to ZWYCIĘŻYLIŚMY!

Juniorzy młodsi promocję do wyższej klasy rozgrywkowej przypieczętowali meczem z wiceliderem – Bronowianką Kraków. Po prawdzie trzeba przyznać, że tylko cud mógłby spowodować brak awansu drużyny, w końcu nasza ekipa wygrała do tej pory wszystkie mecze, w tym z Bronowianką na wyjeździe 9:1!

Spotkanie u siebie okazało się jednak znacznie trudniejsze, a drużyna gości o wiele bardziej wymagająca niż w pierwszym spotkaniu. Jednak po bardzo wyrównanym meczu, nie obfitującym w sytuacje podbramkowe, Pogoń wygrała skromnie 1:0 po bramce Jana Wojewody. Nasz zespół w pierwszej części gry wyglądał bardzo niemrawo, dopiero po rozmowie z trenerem Łukaszem Terleckim w przerwie, w drugiej połowie oglądaliśmy lepszą drużynę.