Rozrywka online to łatwy sposób na oderwanie się od rutyny - Ice Casino

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaz charakteru w Turnieju Sokolika

Bardzo dobry występ na Turnieju Sokolika (5-6 czerwca) w Starym Sączu zaliczyła grupa BŁASZCZYKOWSKI U-10. Dwa dni grania na topowym poziomie, mnóstwo zdobytych bramek, waleczność, oddane serce na boisku i sporo radości – to były udane zawody!

Zawodnicy Pogoni z niecierpliwością czekali na występ w tym turnieju. Okazja do gry z najlepszymi drużynami z Polski i zagranicy wywoływała u naszych graczy sporo radości, jak i również trochę stresu. Podczas pierwszego dnia rozgrywek rozegraliśmy 7️ spotkań, które trwały po 1️5️ minut.

Mecz otwarcia wyszedł bardzo dobrze patrząc na naszą grę, lecz zabrakło szczęścia i koncentracji w kluczowych momentach, przez co musieliśmy uznać wyższość Lecha Poznań. Spotkanie z Lokomotivem Kijów (zwycięzcami całego turnieju) rozpoczęło się znakomicie dla Pogoni, ponieważ jako pierwsi wyszliśmy na prowadzenie, jednak później goście doszli do głosu, pokonując naszego bramkarza czterokrotnie.

Kolejne mecze to właśnie pokaz charakteru naszych zawodników! Każdy z nich był świadomy tego co się wydarzyło i wpłynęło to mobilizująco na cały zespół! Dzięki temu kolejne spotkania udało się wygrać i mogliśmy schodzić z boiska z uśmiechami na twarzy. Jeden z meczów był prawdziwym popisem strzeleckim, w którym udało się strzelić aż 1️2️ goli!

Po przerwie spowodowanej burzą rozegraliśmy jeszcze dwa spotkania, które można określić mianem piłki błotnej, ponieważ po intensywnych opadach deszczu boisko było bardzo ciężkie do gry.

Dzięki świetnej postawie nasi zawodnicy skończyli sobotnie rozgrywki na 4. miejscu w grupie, co dało im możliwość zagrać w niedzielę z takimi drużynami jak Śląsk Wrocław, Club Leva z Ukrainy i hiszpańska Girona FC.

W niedzielę nie udało nam się wygrać żadnego spotkania, ale w każdym z tych meczów walczyliśmy ambitnie, przegrywając tylko różnicą jednej bramki. Fantastycznym widowiskiem był ostatni mecz turnieju z Gironą FC! Choć na tablicy wyników widniało 3:2 dla hiszpańskiego zespołu, to nikt z tego meczu nie mógł schodzić załamany. Pokazaliśmy, że szkolenie w którym bazujemy na technice, nie odbiega od zawodników z Hiszpanii. Świetna gra 1️ na 1️ sprawiała przeciwnikom wiele problemów, tak jak również gra zespołowa. Nasi zawodnicy dołożyli do tego również wielkie serce walcząc o każdą piłkę. Takie mecze na pewno cieszą trenerów z punktu widzenia szkoleniowego. Napawają też optymizmem słowa trenera reprezentacji Polski, Bartłomieja Zalewskiego, któremu bardzo podobał się mecz i nasza gra.

Po takim turnieju jednego możemy być pewni – mamy zawodników z wielkim potencjałem którzy już teraz mogą rywalizować w Polsce i zagranicą z każdą drużyną.

Trener Marcin Żurek:

„Wielka radość i duma – to czuję po takim turnieju. Chłopcy dali z siebie 110% pokazując przy tym wszystkie rzeczy, których się uczymy od dłuższego czasu. Sposób w jaki grali, jak przeżywali, jak reagowali na sytuacje utwierdził mnie, że są to bardzo ambitne osoby, które chcą zrealizować swoje marzenia. Z każdym meczem wykonują krok w tym kierunku. Podczas otwarcia turnieju odgrywany był hymn Polski – uważam, że wielu naszych chłopców za kilka lat będzie mogło usłyszeć ten hymn przed meczem i tego z całego serca życzę wszystkim zawodnikom Pogoni. Jeszcze raz gratuluję fantastycznej postawy i działamy dalej w stronę marzeń.”

Trener Szymon Żurawiecki:

„Byliśmy równorzędnymi partnerami do gry dla topowych zespołów, w niektórych momentach brakowało nam szczęścia, być może zwycięstw byłoby więcej. Pozytywnym aspektem jest to, że mogliśmy sobie pozwolić na częste rotacje w składzie, bo każdy z naszych graczy wnosił coś ciekawego do gry. Często to zawodnicy wchodzący z ławki rezerwowych odmieniali oblicze meczu.”

Wyniki sobotnich spotkań:

Pogoń – Lech Poznań 1:3 (Bramka: Jakub Szwagrzyk)
Pogoń – Lokomotiw Kijów 1:4 (Bramka: Jakub Bielawski)
Pogoń – Szkółka Techniki Fundamentalnej 1:0 (Bramka: Aleksander Zalewski)
Pogoń – Cracovia 1:0 (Bramka: Antoni Lekki)
Pogoń – Wierchy Rabka 12:0
Pogoń – Talent Warszawa 2:1 (Bramki: Antoni Lekki x 2)
Pogoń – ŁKS Łódź 1:2 (Bramka: Antoni Lekki)

Wyniki niedzielnych spotkań:

Pogoń – Club Leva 0:1
Pogoń – Śląsk Wrocław 1:2 (Bramka: Antoni Lekki)
Pogoń – Girona FC 2:3 (Bramki: Franciszek Bednarski, Jakub Szwagrzyk)

Skład Pogoni: Błażej Baluś, Jakub Bielawski, Franciszek Bednarski, Adam Czarnik, Jan Jaśkowiec, Beniamin Koń, Antoni Lekki, Bartłomiej Skucha, Jakub Szwagrzyk, Julian Wojewódzki, Kamil Wolski, Aleksander Zalewski.

INNE WPISY

F
F
?