Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

#PodwieczorekCzwartkowy – Miasto Kraków

W kolejnej odsłonie cyklu #PodwieczorekCzwartkowy przedstawiamy Miasto Kraków, czyli kogoś, bez kogo byśmy nie istnieli! To właśnie miasto jest właścicielem gruntów, na których mieści się stadion i budynek klubowy przy ul. Baczyńskiego 13 w Krakowie.

Oprócz tego samorząd wspiera klub dotacjami na upowszechnienie aktywności fizycznej wśród mieszkańców, dbając tym samym o stan kultury fizycznej w mieście.  Wspólnymi siłami, miejskimi i własnymi przeprowadzamy wszystkie niezbędne remonty  i rozwijamy obiekt klubowy. Ta nieoceniona pomoc i szerokie wsparcie jest dla nas ogromnie ważne.

Kraków może pochwalić się naprawdę bardzo dobrym zapleczem sportowym. W mieście jest wiele obiektów, z których na co dzień korzystają mieszkańcy lubiący aktywnie spędzać czas. Dwa duże stadiony ekstraklasowych drużyn, hale sportowe, baseny, siłownie na świeżym powietrzu, a także organizacja zawodów biegowych, turniejów tanecznych czy promowanie niszowych dyscyplin sportu – to tylko część rzeczy, którymi może pochwalić się Kraków.

Zarząd Infrastruktury Sportowej ma w planach budowę kolejnych obiektów, które będą służyły mieszkańcom. Do użytku został właśnie oddany basen przy SP nr 155, a w przyszłości ma też powstać między innymi Całoroczne Centrum Sportów Zimowych.

W 2018 roku portal “Łączy nas pasja” opublikował sportowy ranking polskich miast. Pierwsze miejsce zajął w nim Kraków.

Społeczna rola sportu i rekreacji jest w stolicy Małopolski traktowana jako temat niezwykle istotny w hierarchii problemów ogólnomiejskich. Związane jest to z postrzeganiem kultury fizycznej nie tylko jako sfery konsumpcji kulturalnej, rozrywkowej czy wypoczynkowej, lecz także dostrzegania jej wpływu na procesy rozwoju, kształtowania i utrzymania zdrowia oraz sił biologicznych niezbędnych w osiąganiu określonych celów gospodarczych i społecznych.

Więcej informacji o Krakowie można znaleźć tutaj, a o sportowych działaniach miasta tutaj.

INNE WPISY

Parkujmy z rozwagą.

Zwracamy się z ogromną prośbą o pozostawianie samochodów we właściwych i przeznaczonych w tym celu miejscach…

Zobacz!

Dziś 10 urodziny obchodzi

Franciszek Bednarski

F
F
?