Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Juniorska wygrana z SMS-em po raz drugi

Juniorski „dwumecz” z MKS SMS Kraków kończymy z 6 punktami na koncie. Po zwycięstwie 4:3 młodszych, starsi koledzy wygrywają jeszcze wyżej.

Wynik wskazuje na dość łatwe spotkanie, a było zupełnie inaczej. Męczyliśmy się prze potwornie od samego początku, nie potrafiąc złapać odpowiedniego rytmu i tempa gry.

Co prawda przez pierwsze 45 minut gra toczyła się głównie na połowie rywala, ale brakowało z naszej strony konkretów. W końcu gdy nadarzyła się najlepsza z możliwych okazji bramkowych – rzut karny po faulu na Olejniczaku – nie wykorzystaliśmy go. Spiętrzeniem złych rzeczy w I połowie była kontra SMS-u zakończona bramką w 41. minucie. Z wynikiem 0:1 schodziliśmy więc na przerwę do szatni.

W drugiej części gry nasze poczynania boiskowe były nieco lepsze, dzięki czemu wykreowaliśmy więcej szans bramkowych. Już 8 minut po pauzie genialne prostopadłe podanie wykonał Mikołaj Mikołajski, a jego adresat Michał Wollek bez problemu trafił do siatki.

Szalę na naszą korzyść przechyliła bramka Mikołaja Zająca w 78. minucie gry. Z resztą to była dopiero pierwsza z trzech, które „snajper wyborowy” Pogoni zdążył jeszcze zdobyć do końca tego meczu. Wyjątkowej urody był jego drugi gol. Dośrodkował z rzutu wolnego Michał Wollek, a Zając będąc tyłem do bramki uderzył piłkę piętą wprost do siatki. Natomiast w samej końcówce mieliśmy kolejny w tym spotkaniu rzut karny. Zając nie oddał piłki nikomu innemu, kompletując w ten sposób swojego hat-tricka, zdobytego w zaledwie 14 minut.

SMS Kraków – POGOŃ KRAKÓW 1:4 (1:0)

Skład: Giętka – Fenoszyn (46′ Kawaler), Lachman, Ludwig (52′ Błyszczuk), Marriott – Dąbrowski, Król – Gębala (46′ Mikołajski), Olejniczak (67′ Strach), Pieprzyca (46′ Zając), Wollek.

Bramki dla Pogoni:
53′ Wollek (as. Mikołajski)
78′ Zając (as. Błyszczuk)
89′ Zając (as. Wollek)
92′ Zając z rzutu karnego po faulu na Mikołajskim.