Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Mikołajski na stałe w pierwszej drużynie.

Nadrabiamy nieco zaległości, bo już od pewnego czasu oficjalnie mamy czwartego zawodnika z aktualnej kategorii junior w kadrze seniorów. Jest nim kolejny młody piłkarz z rocznika 2004 – Mikołaj Mikołajski.

Wychowanek Cracovii (grał tam w latach 2016-2018) występuje najczęściej na lewym skrzydle. Mimo, że do regularnych treningów piłkarskich przystąpił dość późno to rozwinął się bardzo szybko, co świadczy o dużym potencjale. Mikołaj to absolutny król asyst, który jedynie przez 3 lata (w tym okres pandemiczny, bez rozgrywek) uzbierał ich aż 43. Przylgnął do niego przydomek “najlepsza lewa noga w klubie” choć jest prawonożny. Nie jest to określenie specjalnie na wyrost, bo jedną i drugą nogą radzi sobie równie dobrze. Niewątpliwym atutem Mikołaja jest świetna gra ofensywna, w tym cechy których wszyscy oczekują od skrzydłowych – szybkość, dynamika, drybling, doskonała technika zwodu.

W pierwszej drużynie oficjalnie zadebiutował 2 czerwca 2021 roku, jeszcze w A-klasowym meczu z SF Fairant, a niedawno w Pucharze Polski zdobył pięknego gola i wypracował drugiego w meczu z KS Wieczysta Kraków.

INNE WPISY

Dziś 9 urodziny obchodzi

Szymon Niewęgłowski

Dziś 12 urodziny obchodzi

Tomasz Srogosz

Dziś 18 urodziny obchodzi

Bartosz Gębala

F
F
?