Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

I DRUŻYNA: Luty zaczynamy od zwycięstwa!

W ostatnim meczu z drużyną Kabla Kraków (jeszcze w A-klasie) wywalczyliśmy awans do “okręgówki”. Tamto spotkanie obfitowało w niesamowitą ilość emocji do końcowego gwizdka, a po nim była wielka radość. Podczas wczorajszego starcia emocji i radości również nie zabrakło, ale z wiadomych względów już nie tak hucznej jak wtedy.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły dość spokojnie. Padło kilka niecelnych lub łatwych do obrony strzałów, a prawdziwe granie rozpoczęło się dopiero w 28. minucie. Wtedy to zawodnik Kabla otworzył wynik meczu. Po tym wydarzeniu drużyna Pogoni zaczęła coraz groźniej atakować na bramkę, której strzegł bramkarz gości. W ciągu paru minut Dąbrowski zdołał oddać dwa strzały. Jeden łatwy w obronie dla golkipera, jednak przy drugim musiał się on nieco wysilić z interwencją, parując piłkę poza linię końcową boiska. Z uzyskanego rzutu rożnego Pogoni udało się oddać kolejny strzał, jednak było to niecelne uderzenie na bramkę rywali.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele dogodnych okazji do zdobycia gola.  Posiadanie piłki było na podobnym poziomie, z nieznaczną przewagą po stronie Kabla. Zmieniło się to dopiero w drugiej części gry.

Pogoń po zmianach w składzie wyszła na boisko bardzo zmotywowana, aby powalczyć o korzystny rezultat w tym sparingu. Dało się to we znaki przeciwnikowi, który w pierwszych minutach musiał odpierać bardzo niebezpieczne ataki graczy ze Skotnik. W 55. minucie Żurek oddał silny strzał na bramkę rywala, jednak piłka przeleciała nieco ponad poprzeczką. Był to bardzo wyraźny sygnał dla drużyny do dalszych ataków. W 58. minucie nabuzowanym pozytywną energią zawodnikom Pogoni udało się wyrównać. Testowany gracz popisał się idealną wrzutką do Króla, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce doprowadzając do remisu. Pogoń jednak na tym nie poprzestała. Kilka minut później Buda mijając łatwo golkipera w sytuacji sam na sam wyprowadził drużynę ze Skotnik na prowadzenie! Po tym golu spotkanie nieco się uspokoiło. Zawodnicy obu drużyn mieli kilka sytuacji do zdobycia bramki. Najlepszą z nich w naszej drużynie miał Szułdrzyński, lecz jego strzał minął słupek o parę centymetrów. Piłkarze Kabla w dalszym ciągu próbowali przejąć inicjatywę, ale ich zapędy ukrócił Dębowski, zdobywając gola w 76. minucie spotkania. Gdy wydawało się, że wynik meczu został już ustalony, dwie świetne sytuacje na zmianę niekorzystnego rezultatu mieli przeciwnicy. Żadnej z nich jednak nie udało się im wykorzystać. Na pustą bramkę z okolic jedenastego metra nie trafił jeden z Kablarzy, a chwilę później w akcji sam na sam świetnie zachował się Pitala.

Był to bardzo udany sparing w wykonaniu graczy Pogoni, szczególnie w drugiej połowie, kiedy to zespół przejął całkowicie kontrolę nad meczem i potrafił odwrócić losy spotkania. To pokazuje szeroką kadrę, którą aktualnie dysponuje klub i świetne przygotowanie motoryczne całej drużyny.


POGOŃ Kraków – Kabel Kraków 3-1 (0-1)

Pogoń:
Sikora – Lachman, Dziedzic, Marriott – Tyński, Dziekański, Pospuła, Szułdrzyński, Dąbrowski – Piwowarczyk, Buda oraz Pitala (BR), Dębowski, Król, Mitka, Testowany I, Testowany II, Żurawiecki, Żurek

Bramki dla Pogoni:
58′ Król (as. Testowany I)
61′ Buda (as. Król)
76′ Dębowski (as. Mitka)

INNE WPISY

Dziś 7 urodziny obchodzi

Alexander Woźniak

Dziś 11 urodziny obchodzi

Leon Ożóg

Dziś 13 urodziny obchodzi

Szymon Nosek

F
F
?