Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Terlecki: “Jest u nas sporo zdolnej młodzieży”.

Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej porozmawialiśmy z trenerem I drużyny Pogoni Kraków, Łukaszem Terleckim.

Jak trener podsumuje pierwszą część sezonu?

Odpowiem krótko, że jestem zadowolony. Owszem, zdarzały się mecze, w których nie wszystko nam wychodziło tak jak trzeba, ale na półmetku rozgrywek, po czternastu rozegranych spotkaniach zajmujemy pierwsze miejsce i z tego trzeba się cieszyć.

Czy przed startem sezonu był wyznaczony cel, który drużyna miała osiągnąć?

Nie było wyznaczonego konkretnego celu, jednak dysponując odpowiednim potencjałem piłkarskim wiedzieliśmy, że możemy grać o najwyższe cele w tej klasie rozgrywkowej.

W porównaniu z poprzednim rokiem skład bardzo się nie zmienił, ale jednak kilka ‘nowych-starych’ twarzy się pojawiło.

Tak, zgadza się. Przyszło do nas pięciu nowych zawodników, którzy dali tę jakość piłkarską, o której wcześniej wspominałem. Łukasz Kopycki zdobył w tej rundzie bardzo dużo bramek. Kamil Pospuła wrócił po kilku latach z zagranicy i dołączył do drużyny dając sporo jakości na skrzydle. Piotr Mitka jest solidnym filarem naszej obrony. Paweł Dziekański robił wiele pozytywnego szumu w ataku, a Artur Tyński pracował na boku obrony. 

W sezonie 2019/2020 na półmetku sezonu Pogoń zajmowała 9. miejsce z dorobkiem 18 punktów, rok później po rundzie jesiennej na koncie są 34 ‘oczka’ i 1. miejsce. Co się wydarzyło przez ten rok w drużynie, że widać taką różnicę?

Trzeba podkreślić to, że większość drużyny stanowią trenerzy naszej akademii oraz osoby pochodzące ze Skotnik i najbliższych okolic, utożsamiające się z tym miejscem czy związane z klubem. Nie można zapominać też o juniorach, którzy coraz śmielej pukają do drzwi pierwszego zespołu. Niemniej jednak bardzo często zdarza się tak, że trenerzy są na wyjazdach ze swoimi grupami i mogę z nich skorzystać w okrojonym wymiarze czasowym. Z juniorów również, jeśli wcześniej zagrają w meczu ligowym w swojej kategorii wiekowej. Może się wydawać, że pięciu nowych zawodników to niedużo, ale poszerzyło nam to kadrę, dzięki czemu miałem do dyspozycji większą liczbę osób gotowych do gry na odpowiednim poziomie piłkarskim. Również juniorzy coraz częściej są brani pod uwagę przy ustalaniu szerokiej kadry meczowej, więc można powiedzieć, że nasz zespół to połączenie doświadczenia z młodością i to zaprocentowało w tym roku.

Opiekuje się trener również zespołem juniorskim. Czy takie połączenie ułatwia później wprowadzanie młodych zawodników do pierwszej drużyny?

Na pewno tak. Mam możliwość oglądania ich podczas treningów oraz meczów ligowych i wiem kto jakim dysponuje potencjałem, a kto musi jeszcze trochę popracować i nad jakimi elementami. Jest u nas sporo zdolnej młodzieży i kilku chłopaków zdobywa coraz więcej minut w piłce seniorskiej.

Jakie są plany na rundę wiosenną?

Na razie musimy się dobrze do niej przygotować, a wiadomo jakie są trudne teraz czasy. Mamy rozpisany plan treningów oraz listę sparingpartnerów. Jak wszystko dobrze pójdzie, to jest również pomysł by w rundzie wiosennej odważniej stawiać na naszych młodych piłkarzy, żeby chłopcy zdobywali jeszcze więcej minut i doświadczenia w seniorskiej piłce.

INNE WPISY

F
F
?