Rozrywka online to łatwy sposób na oderwanie się od rutyny - Ice Casino

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Magiczne chwile z Janem Grucą..

W przepiękne niedzielne popołudnie 20 października w ramach „Spotkania Pokoleń” odwiedził nas jeden z założycieli klubu, Pan Jan Gruca.

Wiedzieliśmy, że będzie to fantastyczna lekcja historii w naszym domu przy ul. Baczyńskiego 13. Ale gdy Pan Jan zaczął mówić to okazało się, że to nie będzie zwykłe spotkanie i rozmowa jakich wiele..

Wyobraźcie sobie tylko ciepłe, słoneczne popołudnie, powiew świeżego powietrza z pootwieranych okien, kameralne grono.. Pan Jan zaczyna snuć swoją opowieść, a ta przez okna zaczyna płynąć po okolicy, Skotnikach, Ruczaju.. Na sali cisza, niby wszyscy są na tej sali, ale jednak jakby nieobecni..

Bo wszyscy akurat są na spotkaniu założycielskim Pogoni pewnej wrześniowej niedzieli 1948 roku.. Zaraz potem ściskają kciuki podczas pierwszego, historycznego meczu, a chwilę później wraz z zawodnikami przygotowują pierwszy, własny „plac do gry”. Razem z zespołem wędrują pieszo na kolejne mecze, a w wolnej chwili pomagają zawodnikom przy gospodarstwie, by ci mogli pójść pokopać piłkę, czyli na „trening”. Ale przecież trzeba też pomóc poszukać i załatwić stroje do gry, zszyć jedyną, klubową piłkę, pojechać do Warszawy z bratem Pana Jana złożyć pisma w sprawie dzierżawy terenu pod kolejne boisko..

Z popołudnia zrobił się wieczór.. Nikt tego nawet nie zauważył.. Choć spotkanie dobiegło końca to opowieść Pana Jana płynie dalej..

Naprawdę ciężko objąć umysłem to czego byliśmy świadkami w niedzielę. Panie Janie po stokroć dziękujemy za poświęcony czas!!! 

A już niebawem materiał wideo z tego spotkania, pełnego pasji, anegdot, ale i wielkich wzruszeń …

INNE WPISY

F
F
?