Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Legendarny Festiwal Sportowy powraca!

Po trzyletniej przerwie związanej z pandemią COVID-19 powraca Festiwal Sportowy Pogoni Kraków, czyli wydarzenie, które już od 9 lat w weekendowy, czerwcowy dzień przyciąga setki osób w jednym wspólnym celu – rodzinnego sportowego świętowania!  

12 czerwca 2022 roku tradycyjnie na stadionie przy ulicy Baczyńskiego 13 w Krakowie odbędzie się już 8. edycja Festiwalu. Wydarzenie rozpocznie się o 9:00 i potrwa aż do 17:00, a wstęp oczywiście będzie wolny.

Zgodnie z założeniem imprezy przez cały dzień zarówno ci najmłodsi jak i starsi, dzieci, rodzice i dziadkowie, kobiety i mężczyźni, w skrócie wszyscy będą mogli spróbować swoich sił w różnego rodzaju zmaganiach sportowych. Będą konkursy szybkościowe, piłkarskie, książkowe. Specjalne zawody przygotowuje firma Czas Reakcji, dystrybutor cieszącego się dużą popularnością w nowoczesnym treningu systemu szkoleniowego Fitlight opartego o zestaw lampek kontrolnych LED. Wyjątkowe atrakcje czekają na dzieci. Dla najmłodszych przygotowany zostanie “kącik malucha”, a dla tych trochę starszych uwielbiane dmuchane zjeżdżalnie i wielkie dmuchane kule. Przez cały dzień będzie trwała również zabawa “Punktyfikacja”, w której jak sama nazwa wskazuje będzie można uzyskać punkty potrzebne do uczestnictwa w losowaniu głównych nagród. Oczywiście dla smakoszy nie zabraknie stoisk gastronomicznych. Bo tradycyjna kiełbaska czy karkówka z grilla smakują wyjątkowo pod gołym niebem. 

Wisienką na torcie będzie legendarny turniej charytatywny “Zagubione Buty”. Rozgrywki wymyślone przez Marka Dragosza i jego Keepers Foundation to wspaniała integracja wokół wspólnego celu – pomocy innym. Turniej to nic innego jak nieskrępowane rozgrywki piłki nożnej, które odbywają się … bez butów. Wystąpić mogą wszyscy chętni, ale obowiązuje wpisowe w postaci pary dowolnego obuwia, które następnie wysłane zostanie do dzieci z Afryki, na co dzień nie mogących nawet marzyć o takim luksusie jakim są buty. 

To nie koniec charytatywnego charakteru wydarzenia. Jak w trakcie każdego z poprzednich Festiwali, tak i tym razem odbędą się aukcje wyjątkowo cennych przedmiotów (głównie sportowych), np. koszulek z podpisami znanych piłkarzy. Wszystkie uzyskane w ten sposób środki finansowe trafią do niewidomego Filipka Gajewskiego. 

Więcej o Festiwalu, w tym dokładny, godzinowy harmonogram oraz szczegóły poszczególnych punktów programu już niebawem na www.kspn.pl oraz profilu KSPN Pogoń Kraków na Facebooku.

Widzimy się?

INNE WPISY

F
F
?