Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

FLOWPARK B13 – nasza propozycja do Budżetu Obywatelskiego Krakowa.

W poprzednim roku się nie udało, więc ponawiamy naszą propozycję do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa 2021.

FLOWPARK B13 może dzięki Waszym głosom powstać na terenie naszego obiektu, na trójkątnym placu między ulicą Baczyńskiego, murawą boiska, a salą motoryczną.

Projekt ma charakter lokalny w Dzielnicy VIII Dębniki.

Zakłada odgrodzenie całego parku i osobne wejście, dzięki czemu korzystanie z niego będzie niezależne od części piłkarskiej obiektu, a wstęp do parku będzie otwarty.
Przeznaczenie i funkcjonowanie parku opierać się będzie na trzech filarach: aktywność, wszechstronność i bezpieczeństwo.

Aktywność: Park ma służyć kształtowaniu i rozwijaniu aktywnych form spędzania czasu oraz upowszechnianiu kultury fizycznej. Ćwiczenia fizyczne budują wiele pozytywnych aspektów funkcjonowania naszego ciała, a sama kalistenika kształtuje m.in. mięśnie, równowagę, zwinność czy koordynację.

Wszechstronność: Park będzie podzielony na kilka stref (KIDS, JUNIOR, SENIOR), tak aby był miejscem aktywności dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz odpowiadał ich aktualnym możliwościom fizycznym oraz umiejętnościom. Przewidziane są również ławki do odpoczynku dla osób ćwiczących, ich opiekunów (np.: rodziców ćwiczących dzieci) lub po prostu dla osób spacerujących w tej okolicy i szukających chwili relaksu i wypoczynku. Strefa dla najmłodszych będzie przede wszystkim formą toru przeszkód, atrakcyjną, ciekawą i traktowaną jako zabawa.

Bezpieczeństwo: Wszelkie konstrukcje, wyposażenie i elementy parku posiadać będą wymagane atesty oraz spełniać będą określone normy (norma dotycząca siłowni zewnętrznych, wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie). Dodatkowo teren będzie oświetlony oraz objęty monitoringiem.

Flowpark jest odpowiedzią na brak podobnego miejsca w rejonie ulic Baczyńskiego, Szymonowica, Bunscha czy Bobrzyńskiego. Park cechować będzie otwartość i dostępność dla wszystkich mieszkańców. Wpisuje się on świetnie w sportową charakterystykę całego obiektu, tym samym pozwoli wykorzystać jeszcze lepiej jego potencjał. Stanowić będzie wzbogacenie sportowej i rekreacyjnej infrastruktury całej okolicy. A takiej infrastruktury i miejsca, gdzie można wybrać się na spacer i odpocząć lub aktywnie spędzić czas, w najbliższej okolicy zwyczajnie nie ma. Flowpark przyczyni się zdecydowanie do poprawy warunków i jakości życia mieszkańców.

Kalistenika jako dyscyplina systematycznie staje się coraz popularniejsza i zyskuje kolejnych fanów. Jest fantastyczną alternatywą do spędzania czasu na świeżym powietrzu samotnie lub też w grupie znajomych. Park do ćwiczeń oparty o kalistenikę będzie okazją do poznania i rozwoju tej dyscypliny wśród mieszkańców. Różne strefy pozwolą na korzystanie z parku dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym. Będzie to doskonała promocja aktywnego spędzania czasu, a w dłuższej perspektywie wpływać będzie na kondycję fizyczną i ogólną sprawność fizyczna społeczeństwa, co z resztą stanowi najlepszą profilaktykę zdrowotną.

Podczas treningów i rozgrywek odbywających się na boisku piłkarskim, park będzie świetną alternatywą dla rodziców z rodzeństwem. Podczas gdy jedno z dzieci trenuje, drugie może korzystać z atrakcji parku. Będzie to również doskonała okazja do wykorzystania czasu przez samego rodzica na własny trening i poprawę sprawności fizycznej.

Przykład Flowparku:
Zdjęcie pochodzi ze strony www.flowparks.com

INNE WPISY

Dziś 8 urodziny obchodzi

Filip Tylek

Dziś 10 urodziny obchodzi

Filip Tyrała

Dziś 11 urodziny obchodzi

Michał Kokoszka

F
F
?