Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Edukacyjne wtorki #6 : niepogoda.

Dziennikarz*: […] słyszymy głosy, że już w punkcie wyjścia, nawet na poziomie ośmio- czy dziewięciolatków, polskie dzieci są mniej sprawne ruchowo niż rówieśnicy z wielu krajów.

Richard Grootscholten (dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, wcześniej m.in. dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin): Tak, koordynacja ruchowa i przygotowanie do wysiłku polskich dzieci jest gorsze niż dzieci holenderskich. Nie ukrywam, przeżyłem w Polsce kilka dużych zdziwień. Na przykład: zaczyna padać deszcz i wszyscy krzyczą, żeby dzieci wracały do domów. Ja jestem jako Holender przyzwyczajony raczej do tego, że deszcz to dla dziecka początek zabawy. Przyszedł pierwszy chłodniejszy dzień i na treningu w Lubinie wszyscy poza jednym chłopakiem zameldowali mi się w wełnianych czapkach. Pomyślałem: no lekka przesada, zimy jeszcze nie ma.

Czy wiesz, że…

– Każda aktywność fizyczna podejmowana na świeżym powietrzu jest dla organizmu zdrowsza niż taka sama aktywność podejmowana w zamkniętym obiekcie.

– Temperatura ciała dziecka w trakcie aktywności fizycznej bardzo szybko się podnosi, przez co ryzyko wystąpienia u niego objawów przegrzania jest wyższe niż u osoby dorosłej.

– Dotychczas nie udowodniono, by zwiększona liczba zachorowań w okresie jesienno-zimowym miała związek z niższą temperaturą powietrza.

Ten temat będzie wracał..

* źródło wywiadu: https://www.sport.pl/pilka/7,64946,24868611,dlaczego-polska-zle-szkoli-pilkarzy-byly-szef-akademii-zaglebia.html?fbclid=IwAR0gKRIwfvjzdy7zHp0Py96qPRuUTWhAbKilLkm8JW-tKbUikuZOClMA3kQ

INNE WPISY

Dziś 18 urodziny obchodzi

Tomasz Strach

F
F
?