Rozrywka online to łatwy sposób na oderwanie się od rutyny - Ice Casino

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dokończyliśmy ligę z 1939 roku!

Jakiś czas temu dostaliśmy zaproszenie, które było dla nas najwyższym zaszczytem. Stowarzyszenie Krzewienia Patriotyzmu Sportowego „Niezwyciężeni”, czyli organizator dorocznych Turniejów Niepodległości na stadionie Polonii w Warszawie w tym roku postanowił symbolicznie dokończyć nigdy nie zakończone rozgrywki ligowe z 1939 roku.

Do Warszawy zaproszono ligowe drużyny z tamtego roku, ale tym razem zagrały zespoły młodzieżowe, z roczników 2008 i 2010. Nas reprezentowały grupy MILIK U-10 i KRYCHOWIAK U-12. Oprócz Pogoni Kraków i Lechii Gdańsk, które wystąpiły gościnnie za nieistniejące już dziś Warszawiankę i Union-Touring Łódź, zagrali wszyscy uczestnicy tamtych rozgrywek: AKS Chorzów, Cracovia, Garbarnia Kraków, Polonia Warszawa. Pogoń Lwów, Ruch Chorzów, Warta Poznań i Wisła Kraków.

Niezwykłym zaszczytem i uhonorowaniem codziennej pracy był występ naszych zespołów. Pogoń została zaproszona głównie z powodu nazwy, która jak wiadomo jest powojennym hołdem na ziemiach krakowskich dla legendarnej Pogoni Lwów, ale również dlatego, że jesteśmy dziś postrzegani jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej profesjonalnych akademii piłkarskich w Polsce.

I chyba … nie zawiedliśmy.

Rocznik 2008 zajął 6. miejsce, ale rozegrał same dobre spotkania, w których niewiele brakowało do lepszego wyniku. Natomiast nasi dziewięciolatkowie stanęli na 2. stopniu podium! Świetne wyniki pozwoliły naszej akademii zgarnąć również Puchar Biura Bezpieczeństwa Narodowego za 3. pozycję w klasyfikacji generalnej klubów!

A na dodatek:
Igor Szwajdych (MILIK U-10) został najlepszym zawodnikiem turnieju rocznika 2010
Dominik Drożdż (KRYCHOWIAK U-12) został najlepszym strzelcem turnieju rocznik 2008


Klasyfikacje końcowe:

ROCZNIK 2008
1. Warta Poznań
2. Cracovia
3. Ruch Chorzów
4. Polonia I Warszawa
5. Wisła Kraków
6. Pogoń Kraków
7. Lechia Gdańsk
8. Garbarnia Kraków
9. Pogoń Lwów
10. Polonia II Warszawa
11. AKS Chorzów

ROCZNIK 2010
1. Cracovia
2. Pogoń Kraków
3. Wisła Kraków
4. Warta Poznań
5. Lechia Gdańsk
6. Polonia II Warszawa
7. Polonia I Warszawa
8. Garbarnia Kraków
9. Ruch Chorzów
10. AKS Chorzów
11. Pogoń Lwów

Gratulacje dla wszystkich uczestników!


A przede wszystkim ogromne podziękowania dla organizatorów za zaproszenie, które ma dla nas naprawdę niezwykłą wartość. Rozpiera nas wielka duma i zaszczyt, że braliśmy udział w bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w piłce młodzieżowej w 2019 roku!

INNE WPISY

F
F
?