Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Akademia Młodego Trenera

Fundacja “Keepers Foundation” i KSPN Pogoń Kraków połączyły siły aby przekazywać doświadczenia trenerskie i scalić je z działalnością charytatywną. Obie instytucje ruszają z drugą edycją wolontaryjnego projektu dla środowiska piłkarskiego w Krakowie i okolicach.

Program “Akademia Młodego Trenera” jest skierowany do uczniów i uczennic szkół średnich, którzy ukończyli 16 lat, mieszkających na terenie województwa małopolskiego, którzy interesują się piłką nożną i wiążą swoje plany z wykonywaniem zawodu trenera. Adresowany jest do młodych ludzi, których pasją jest sport – zwłaszcza do tych, których sytuacja materialno-społeczna nie pozwala na pokrycie kosztów związanych z płatnymi kursami zawodowymi. Dlatego nie będą ponosić opłat za ten kurs.

Aby jednak nie było całkowicie “za darmo”… Młodzi ludzie będą pracować wolontaryjne na rzecz wybranego przez siebie klubu lub akademii piłkarskiej w Krakowie lub okolicach minimum dwie godziny tygodniowo.

W trakcie kursu jego słuchacze będą brali udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów pracujących na co dzień z zespołami różnych klas rozgrywkowych i grup wiekowych z terenu województwa małopolskiego oraz z udziałem Ambasadorów Projektu – znanych sportowców i ludzi innych profesji, którzy dzięki upartemu dążeniu do celu i ciężkiej systematycznej pracy zrealizowali swoje marzenia.

Takie rozwiązanie – poza oczywistą wartością dla dzisiejszego młodego człowieka – jest także świetną opcją dla klubów piłkarskich. W wielu z nich szkoleniowcy młodzieżowych zespołów w pojedynkę pracują z 20-30 dziećmi. Wolontariusz AMT będzie im bardzo pomocny i stworzy szansę by pozyskać młodą kadrę szkoleniową na przyszłość.

Zapraszamy młodych ludzi, którzy chcieliby być w przyszłości trenerami oraz kluby, które chcą skorzystać z pomocy młodych wolontariuszy. Poprzez Akademię Młodego Trenera możemy dać szansę młodym ludziom. To także szansa dla dorosłych – aby nauczyć ich odpowiedzialności za siebie i życie.

Zgłoszenie można wysyłać do 10 października 2019 r.!

Wszelkie informacje o Akademii Młodego Trenera:

telefonicznie: 508 695 873

mailowo: marek.dragosz@kspn.pl

INNE WPISY

F
F
?