Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Stal Mielec partnerem Pogoni!

We wtorek, 16 lutego w siedzibie Stali Mielec doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy FKS Stal Mielec SA i KSPN Pogoń Kraków. Na bazie porozumienia blisko współpracować będą akademie obu klubów. 

Umowa między klubami obejmuje organizację szkoleń, warsztatów, seminariów, kursów, konferencji, stażów i praktyk trenerskich oraz tworzenie programów szkoleniowych i planów treningowych.

Co oczywiste – gwarantuje również jedną z potencjalnych ścieżek rozwoju dla zawodników Pogoni oraz rozgrywki towarzyskie w niemal wszystkich kategoriach wiekowych.

“Bardzo cieszymy się z nawiązania tej współpracy” – mówi Jacek Klimek prezes FKS Stal Mielec SA i jednocześnie sygnatariusz umowy ze strony mieleckiego klubu.

“To kolejna umowa, dzięki której cały czas rozszerzamy naszą sieć partnerską.” – dodaje prezes Klimek.

“Również wyrażamy ogromne zadowolenie z nawiązanej współpracy. Będzie ona dotyczyć kilku przestrzeni m.in. współpracy szkoleniowej, wspólnych sparingów czy scoutingu. Chcemy zapewnić naszym wychowankom jak najlepszą drogę rozwoju i jesteśmy przekonani, że Stal Mielec może być jednym z takich miejsc.” – powiedział prezes Mateusz Dziedzic, który podpisał umowę ze strony Pogoni Kraków.

Stal Mielec to jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich. Założony w 1939 roku, największe triumfy święcił w latach 70. XX wieku, gdy grało w nim wielu reprezentantów Polski. Dwukrotny mistrz Polski z sezonów 1972/73 oraz 1975/76, a także jeden z dwóch polskich ćwierćfinalistów Pucharu UEFA w historii (edycja 1975/76).

W 2020 roku, po 24 latach, klub powrócił do najwyższych ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce, tym samym niejako wracając na należne mu miejsce. Obecnie trenerem I drużyny Stali Mielec jest Leszek Ojrzyński.

 

INNE WPISY

F
F
?