Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ROCZNIK 2010: Starcie dwóch Pogoni i niezwykłe emocje w meczu z Krosnem – czyli podsumowanie Turnieju o Puchar Jesieni w Starym Sączu.

W miniony weekend zawodnicy z rocznika 2010 wzięli udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju, którego zwycięzca otrzymywał prawo gry w przyszłorocznej edycji turnieju „Gorący Potok”, więc stawka była wysoka.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mocnych drużyn ze względu na dużą ilość gry, ponieważ każde spotkanie trwało niemal 30 minut co daje łącznie 210 minut gry w dwa dni!!!

Pierwszego dnia rozgrywaliśmy mecze fazy grupowej w której to mierzyliśmy się z arcyciekawymi zespołami a mianowicie Ursusem Warszawa, Bardomedem Krosno, Pogonią Szczecin, Dunajcem Nowy Sącz i Beskidzką Akademią Piłkarską.

Turniej zaczęliśmy od porażki z drużyną z Warszawy, ale nasi chłopcy ewidentnie myśleli jeszcze o podróży, a nie o boiskowych poczynaniach i przeciwnicy wykorzystywali bezbłędnie każdą niemoc w naszych szeregach. Na szczęście było to w całym turnieju jedyne spotkanie, w którym nie pokazaliśmy MOCY !:)

Z meczu na mecz, z minuty na minutę podkręcaliśmy tempo i pokazywaliśmy nasz potencjał. Dużo walki, zaangażowania oraz współpracy na boisku doprowadziło do odprawienia z kwitkiem akademii ekstraklasowej Pogoni Szczecin i pozostałych rywali. Nadszedł nareszcie także długo wyczekiwany mecz z Bardomedem Krosno, z którym nie tak dawno mierzyliśmy w meczach sparingowych. Chłopcy zdawali sobie sprawę że czeka ich trudne spotkanie, ale nie przestraszyli się i zareagowali w możliwie najlepszy sposób – wychodząc podwójnie zmotywowani szybko objęli prowadzenie i dominowali nad przeciwnikami w każdym niemal aspekcie (nawet fizycznym pomimo ogromnej przewagi motorycznej przeciwników). W tym spotkaniu było wszystko: emocje, walka, piękne bramki, błędy zawodników, ale i niestety sędziego, który ewidentnie nie utrzymał wysokiego poziomu prezentowanego przez naszych chłopców i po kilku dziwnych decyzjach w tym spotkaniu to Bardomed cieszył się ze zwycięstwa. Szybko jednak odreagowaliśmy jak się później okazało ostatnią porażkę na tym turnieju poprzez wizytę w Nowym Sączu gdzie razem z Pogonią Szczecin udaliśmy się na basen.

Wieczorem odbyły się krótkie warsztaty mentalne połączone z integracją i w doskonałych nastrojach udaliśmy się do łóżek. Drugi dzień turnieju to walka o miejsca 7-9 gdzie mierzyliśmy się z drużynami APMT Polska i Aserekteam Gorlice. Podrażnieni porażką w ostatnim spotkaniu dnia poprzedniego nie pozwoliliśmy przeciwnikom na odniesienie zwycięstwa i to my cieszyliśmy się z 7. miejsca w turnieju. A za nami plejada świetnych zespołów z rocznika 2010, np. Korona Kielce, Pogoń Szczecin czy Hutnik Kraków.

Pomimo znakomitego występu apetyty mamy coraz większe. Zwłaszcza, że z różnych stron docierają do nas głosy o świetnej postawie Pogoni, nie tylko na boisku, ale i poza nim, co sprawia że w tym roczniku żaden rywal nam nie straszny 🙂

KSPN Pogoń Kraków – APMT Polska 5:3

Warto nadmienić, że część chłopców która nie wzięła udziału w turnieju zagrała sparing z  Fundacją „Wyłącz Telewizor”. Pomimo kilku chłopców z rocznika 2009 jacy występowali w szeregach drużyny przeciwnej nasi podopieczni pokazali świetne umiejętności techniczne co było doskonale widoczne w pojedynkach 1×1. Wynik nie gra żadnej roli, a styl gry chłopców z meczu na mecz jest coraz bardziej przekonujący – oby tak dalej! 🙂