Rozrywka online to łatwy sposób na oderwanie się od rutyny - Ice Casino

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Edukacyjne wtorki #11 – różne.

„Początkowo trenowałam balet. Potem mój tata zabrał mnie stamtąd i „rzucił” do każdego sportu, jaki można sobie wyobrazić.”

„Trenowałam jazdę konną, pływanie, stepowanie, koszykówkę, narciarstwo, golf, a od piątego do ósmego roku życia jeździłam na gokartach. Rozpoczęłam moją bardzo krótką karierę gokartową w warsztacie autobusowym w Streatham [w południowym Londynie], zanim przeniosłam się na prawdziwy tor. Kiedy miałam dziewięć lat, przez rok jeździłam [też] na motocrossie w jakimś lesie.”

„Wszystko to robiłam równolegle z tenisem.”

Jakie uzasadnienie miał tak różnorodny początek przygody ze sportem, jaki zapewnili tegorocznej zwyciężczyni US Open, ciągle nastoletniej Emmie Raducanu jej rodzice?

Ciekawą perspektywę przedstawił trener tenisistki – Matt James:

„Z mojego punktu widzenia jedną z najlepszych rzeczy, jakie przytrafiły się Emmie, było to, że miała ona od najmłodszych lat kontakt z wieloma dyscyplinami sportu i nie od razu całkowicie zaangażowała się w tenis.”

„Widzę to na korcie. Kiedy uczy się nowej umiejętności, albo próbuje czegoś trochę innego, posiada zdolność i koordynację do „załapywania” rzeczy bardzo szybko, nawet jeśli oznacza to dość sporą zmianę techniczną.”

Jak się okazuje, późna specjalizacja przyniosła Raducanu wiele korzyści.

„Mój tata chciał dać mi zróżnicowany zestaw umiejętności… [dopiero] kiedy zaczęłam wygrywać w tenisie, turnieje pochłaniały cały weekend, więc nie mogłam już podejmować innych aktywności. Tenis miał pierwszeństwo.”

Źródło: https://www.theguardian.com/…/emma-raducanu-reaps…

Zdjęcie: AFP

INNE WPISY

F
F
?