Rozrywka online to łatwy sposób na oderwanie się od rutyny - Ice Casino

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

3..2..1! 21 marca gramy!

Już tylko godziny dzielą nas od wielkiego, turniejowego grania i jeszcze większych radości z każdego zagrania i każdej strzelonej bramki. W czwartek, 21 marca KSPN Pogoń Kraków organizuje w Krakowie turniej piłki nożnej dla dzieci z niepełnosprawnościami, głównie z zespołem Downa i spektrum autyzmu ale tez innymi ograniczeniami umysłowymi. 

Turniej odbędzie się na obiektach J&J Sport Center przy ulicy Winnickiej 40 w Krakowie, a pierwszy gwizdek będzie słychać o godzinie 11. Weźmie w nim udział osiem zespołów z województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Swoich reprezentantów, poza gospodarzami turnieju, będą miały między innymi fundacja Megamocni z Kielc i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II z ulicy Niecałej w Krakowie. Data turnieju jest nieprzypadkowa. Właśnie w czwartek przypada Światowy Dzień Syndromu Downa. 

Na naszych boiskach zobaczymy zatem kilkudziesięciu zawodników. I właśnie dla nich przygotowaliśmy (oczywiście poza pucharami dla ekip i medalami dla każdego uczestnika) coś, co każdy z nich mógłby zabrać ze sobą do domu – wspomnienia, pamiątki, podarunki i fajną oprawę. Dlatego właśnie zapraszamy wszystkich kibiców na nasze obiekty. To będzie ogromne święto dla tych dzieciaków i prawdziwa, szczera, nieskażona radość z kopania futbolówki.  

Turniej będzie spotkaniem ludzi wyjątkowych, prawdopodobnie jedynym takim w skali całego kraju. Pełnym ciepła, wartości i empatii. Takim gdzie młodzi ludzie rozwijają swoje pasje i tam gdzie starsi zmagający się z problemami zdrowotnymi, emocjonalnymi i społecznymi znajdują oparcie.  

Turniej jest efektem działań akademii, które w obszarze sportu dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością są w Pogoni szeroko rozwinięte. Od kilku lat funkcjonuje sekcja dziecięcego ampfutbolu a od września ubiegłego roku regularne treningi mają młodzi piłkarze z zespołem Downa. Wywodzą się oni z krakowskiego Stowarzyszenia Tęcza, z którym klub współpracuje od 2019 roku. 

Szczególne podziękowania chcemy przesłać dla partnerów naszego turnieju. Dzięki ich wsparciu mamy ogromną wiarę, że zrobimy razem wiele dobrego dla wszystkich piłkarzy, którzy wezmą udział w czwartkowym turnieju. Otrzymaliśmy wspaniałą pomoc od firm Kupiec i OEX Cursor. Paczki dla uczestników wypełniły obszerne podarunki ufundowane przez firmy Herbapol, Delecta i Bakalland. Poza nagrodami rzeczowymi każdy z uczestników wyjedzie do domu z medalem, który przygotował krakowski Brandsport i wadowicka firma SUTEMI. Partnerem wydarzenia jest także Dzielnica VIII – Kraków Dębniki. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że współpraca przy jego organizacji i wsparcie jakie otrzymaliśmy stało się naszą fajną, wspólną sprawą. 

INNE WPISY

F
F
?