Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

U-8: W najlepszej “6” w Krośnie!

Nasi piłkarze z rocznika 2011 zagrali w weekend 16-17 marca w topowym, międzynarodowym turnieju Orlen Beniaminek Krosno Cup, w trakcie którego rozegrali 10 spotkań z mocnymi rywalami. Pierwszego dnia zespół zaprezentował się tak dobrze, że awansował do grupy złotej, czyli do walki drugiego dnia o miejsca 1-6 w turnieju.

Podczas pierwszego dnia zmagań naszymi przeciwnikami byli młodzi Szkoci z Football Academy Hamilton, AP Hutnik Kraków, Górnik Zabrze, Orlik Przemyśl oraz Sandecja Nowy Sącz. Mecze były bardzo ciężkie i wyrównane, każdy z zespołów chciał pokazać się z jak najlepszej strony i uzyskać korzystny wynik. Piłkarze Pogoni prezentowali się świetnie w grze 1×1 co owocowało wieloma sytuacjami, które nie zawsze potem były zamieniane na bramki. To jednak nie stanęło na drodze do tego, aby wygrać 3 spotkania w grupie eliminacyjnej i dopisać jeszcze jeden cenny punkcik za remis.

Dzięki takiej grze udało się uzyskać awans do grupy złotej turnieju, w której następnego dnia czekały na nas takie ekipy jak: Lokomotiv Kijów, Pogoń Szczecin, Football Factory Przecław, MTK Budapeszt (Węgry) oraz Górnik Zabrze.

W niedzielę z meczu na mecz nasi zawodnicy prezentowali co raz to mądrzejszą grę – bazując dalej na indywidualnych umiejętnościach, ale dodając także pierwiastek gry zespołowej. Świetnie wyglądali na tle bardzo mocnych drużyn i cieszy fakt, że praktycznie z każdym z tych zespołów toczyli wyrównaną walkę. Gdyby skuteczność była lepsza to i wynik byłby pewnie korzystniejszy (niestety drugiego dnia 5 porażek), ale po zaprezentowanej grze chłopcy mogli z podniesioną głową opuszczać boisko.

Ostatecznie drużyna Pogoni wśród 18 zespołów z Polski i zagranicy uplasowała się na 6 miejscu – ogromne gratulacje!!!

Skład Pogoni: Baluś Błażej, Bednarski Franciszek, Bielawski Jakub, Czarnik Adam, Ferenc Adam, Koń Beniamin, Mokwa Tomasz, Skucha Bartłomiej, Wojewódzki Julian.

INNE WPISY

Dziś 10 urodziny obchodzi

Maksymilian Grzywna

Dziś 13 urodziny obchodzi

Kacper Lewandowski

Dziś 15 urodziny obchodzi

Mikołaj Zając

F
F
?