Search in title
Search in content
Post Type Selectors

U-17: Bruk-Bet Termalica – Pogoń Kraków 2:1.

W wyjazdowym spotkaniu towarzyskim z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a więc trzecim zespołem ligi wojewódzkiej zmierzyli się w ostatni poniedziałek (19 listopada) juniorzy młodsi Pogoni. Zderzenie nie okazało się bolesne, a wręcz przeciwnie. Co prawda gospodarze zwyciężyli 2:1, ale mecz przez większą jego część był bardzo wyrównany i każda z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nieco więcej sytuacji stworzyli gospodarze, ale Pogoni lepiej układał się mecz, bo już w 17. minucie świetną kontrę zespołu sfinalizował Jan Wojewoda. Trzeba w tej akcji wyróżnić również Marka Żuwałę, który odebrał piłkę, wyprowadził akcję i posłał idealnie w tempo prostopadłe podanie do strzelca bramki.

Bruk-Bet Termalica wyrównała, ale nie od razu, a dopiero w 29 minucie i to w sytuacji, której trochę szkoda. Wydawało się, że goście oddalili już niebezpieczeństwo od swojej bramki, ale nie na tyle skutecznie by piłka nie wróciła pod ich pole karne. Tam drobne spóźnienia pozwoliły rywalom na dogranie piłki do skrzydłowego i te same spóźnienia nie dały szans by zdążyć się odpowiednio ustawić do obrony.

Po pierwszej połowie wyrównanego meczu było 1:1. Drugą połowę znów lepiej mogła rozpocząć Pogoń, bo kilka minut po pauzie idealnej sytuacji nie wykorzystał Marcin Kanigowski, który będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy trafił w słupek. Później z dystansu ciekawe uderzenia oddawali jeszcze Wojewoda i Żuwała. Zespół nie wykorzystał też rzutu wolnego tuż zza linii bocznej pola karnego.

Bruk-Bet w ostatnich piętnastu minutach zaczął jednak poważniej ostrzegać naszą drużynę, wyprowadzając coraz to bardziej niebezpieczne ataki. Mateusz Sikora zdołał jeszcze wybronić jedną sytuację sam na sam, ale w drugiej na kilka minut przed końcem meczu musiał skapitulować.

Pogoń: Mateusz Sikora – Franciszek Job, Eryk Nowak, Kacper Janas, Dominik Kamiński – Maciej Nawrot, Marek Żuwała, Szymon Dziób – Jan Wojewoda, Marcin Kanigowski, Piotr Bielec oraz Kacper Goc, Jan Kołodziejski, Karol Nowak, Michał Wollek