Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Malta 2020. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Juniorzy młodsi Pogoni Kraków z rocznika 2004 w dniach 3-10 lutego przebywali na zimowym zgrupowaniu na Malcie. Bezprecedensowe w historii klubu wydarzenie było możliwe m.in. dzięki współpracy Pogoni z maltańskim klubem San Gwann FC.

W zgrupowaniu na tej gorącej śródziemnomorskiej wyspie brało udział 20 zawodników: 
Jakub Dąbrowski, Bartosz Gębala, Mateusz Fenoszyn, Aleksander Gregoraszczuk, Adrian Hajto, Przemysław Kawaler, Szymon Kończak, Wojciech Król, Patryk Krówka, Konrad Kukułka, Antoni Lachman, Maciej Marzec, Mikołaj Mikołajski, Kacper Moskal, Kamil Pieprzyca, Adrian Sikora, Mateusz Sikora, Igor Walasek, Mikołaj Zając, Maciej Zawisza

oraz 5 członków sztabu szkoleniowo-organizacyjnego:
Przemysław Dobroch – pierwszy trener zespołu
Marcin Żurek – drugi trener zespołu
Tadeusz Kapuściński – trener bramkarzy
Marek Dragosz – dyrektor sportowy klubu
Kamil Latuszek – fotograf

Zgrupowanie na Malcie miało bardzo intensywny przebieg. Pomocna w tym była piękna, słoneczna pogoda z temperaturami oscylującymi między 14, a nawet 20 stopni Celsjusza.

Zespół, zakwaterowany w Hotelu Topaz (świetne warunki, pyszne jedzenie) w nadmorskiej Bugibbie, nie tylko ciężko trenował i rozgrywał sparingi, ale również wiele podróżował i zwiedzał.

W kolejnych dniach odwiedziliśmy więc stolicę kraju – Vallettę, pobliską Sliemę czy kolorową wioskę rybacką Marsaxlokk. Jeden, prawie cały dzień spędziliśmy na wyspie Gozo, drugiej największej z trzech tworzących państwo Malta. Tam pospacerowaliśmy po nadmorskiej miejscowości Mgarr, słynnym mieście Rabat (lub jak kto woli Victoria) z przepiękną cytadelą na czele, a (prawie) na koniec dotarliśmy do raju na ziemi, bo tak można określić plażę ir-Ramla. W kolejnych dniach nie zabrakło wizyty na stadionie narodowym Ta’ Qali, zarówno w roli turystów jak i kibiców podczas meczu maltańskiej Premier League: Valletta FC – Balzan FC. Ostatniego dnia naszego zgrupowania mieliśmy jeszcze extra przyjemność oglądania naprawdę niezwykłego pokazu fajerwerków z okazji Święta Rozbicia się Statku św. Pawła, czyli jednego z narodowych świąt Malty.

Istotnym punktem wyjazdu było zacieśnianie więzi między KSPN Pogoń Kraków a San Gwann FC, w czym niewątpliwie pomogło klimatyczne wieczorne spotkanie integracyjne, tzw. “Pasta Night” oraz wspólny trening piłkarzy z obydwu krajów.

Jako ciekawostkę można także dodać fakt, że przedstawiciele Pogoni, wspólnie z ministrem sportu Malty, mieli okazję otwierać w centrum wyspy małe boisko wielofunkcyjne!

Oprócz treningów na obiektach klubu San Gwann FC czy na plaży, drużyna rozegrała 4 sparingi, m.in. z Birkirkara FC, seniorskimi Mistrzyniami Malty w piłce nożnej (zwycięstwo 4:1!). Na specjalne zaproszenie Gozańskiej Federacji Piłkarskiej Pogoń zagrała również mecz towarzyski w trakcie pobytu na tej, wspomnianej już wcześniej wyspie. Tam zremisowała z zespołem SK Victoria Wanderers 2:2, a na zakończenie zgrupowania, tym razem na południowych rubieżach Malty (Dingli Ground), zespół rozegrał jeszcze świetny mecz z rówieśnikami z San Gwann FC (3:2). Był to bez wątpienia jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy mecz w historii zespołu rocznika 2004 Pogoni.

W lecie planowany jest przyjazd Maltańczyków do Krakowa, a w kolejnych latach regularne rewizyty z obydwu stron. Nie ukrywamy – nie możemy się ich doczekać!

Powrót, jak i lot na Maltę liniami Wizzair przebiegł bez zarzutów, komfortowo i za każdym razem szybciej niż planowo. Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie na pokładach samolotów! 

Podziękowania również dla Errei i Brandsportu. Dzięki Wam cała ekipa prezentowała się kapitalnie!

INNE WPISY

F
F
?