Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

CHARSZNICA (roczniki 2010, 2011, 2012)

DZIEŃ 7 (26 lipca 2019 r.) – “Kończymy obóz ze smakiem :)”

Siódmego dnia obozu jak zwykle na zawodników wszystkich grup czekało wiele atrakcji, a zwieńczeniem obozu było wielkie podsumowanie z super nagrodami. Chłopcy z rocznika 2012 dzień zaczęli od treningu, na którym doskonalili przede wszystkim prowadzenie piłki oraz drybling. Po obfitym obiedzie i krótkiej przerwie na odpoczynek nasze “Maluchy” udały się na przepyszne lody gałkowe by zaraz potem schłodzić się jeszcze bardziej w hotelowym basenie. Przed kolacją był jeszcze trening w formie gry, w której podziwialiśmy mnóstwo efektownych zwodów.

Grupa Błaszczykowski dzień zaczęła od beachsoccera i pięknych przewrotek na piasku. Popołudniu po treningu chłopcy doskonale bawili się na konkursie strzeleckim, a wcześniej razem z grupą Rybus również poznali smak tutejszych lodów. Trener Tomek zorganizował dla swojej grupy mini-turniej gier 3×3, w którym chłopcy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i często byli nagradzani brawami przez trenera.

Grupy Glik i Boruc dzień rozpoczęły …a jak, od treningu motorycznego, który zakończony był strzałami na bramkę. Po obiedzie chłopcy zdominowali boisko do piłki plażowej, dmuchańce oraz basen. Wieczór to czas nagród i podsumowań. Trenerzy nagrodzili zawodników za konkursy, turnieje oraz postawę i zachowanie na obozie.

Grupa Milik tym razem nieco inaczej dzień zaczęła od basenu, by potem szlifować formę na boisku. Na koniec obozu trener Kamiński zorganizował turniej trójek, który wzbudzał wiele emocji, a na ochłodę oczywiście … lody.

 


DZIEŃ 6 (25 lipca 2019 r.) – “Jak okiem sięgnąć … mecze!” 😉

W dniu dzisiejszym najmłodsi uczestnicy obozu odbyli bardzo intensywny trening poranny, a popołudniu rozegrali turniej Ligi Mistrzów, w którym wpadło mnóstwo przepięknych goli! Ale i oczywiście zachowali jeszcze resztkę sił, aby zwieńczyć ten dzień wyborną zabawą na popularnych “dmuchańcach”.

Grupy Rybus/Jędrzejczyk tego dnia kładły nacisk na prowadzenie piłki z elementami motoryki w grach i zabawach ruchowych. Tak intensywny dzień pozostawił mocny ślad zmęczenia w młodych organizmach, więc wszyscy z radością przystali na dodatkową jednostkę regeneracyjną w wodzie.

W grupie Błaszczykowski na obydwu treningach w ciągu dnia królowała technika indywidualna. Jednak koniec końców nie samą piłką człowiek żyje, czego potwierdzeniem jest świetna zabawa grupy Błaszczykowski na dostępnym placu zabaw dla najmłodszych (oczywiście pomiędzy treningami). Chłopcy z tej grupy również zakończyli dzień udaną zabawą połączoną z regeneracją w basenie.

Grupy Glik oraz Boruc podczas porannego treningu doskonaliły drybling. Trenerzy mogli zobaczyć przepiękne zwody, wiele pojedynków 1×1. Po treningu zawodnicy wybrali się na basen. Popołudniu natomiast (wspólnie z trenerami) wrócili do “korzeni” piłki nożnej i rozegrali mini turniej,, gry podwórkowej’’, w którym to sami uczestnicy ustalają zasady gry. Przed posiłkiem wieczornym nastał czas na zabawy zręcznościowe. A na koniec dnia podniosła chwila! Wielki finał pomiędzy FC Borówki vs FC PRO, czyli drużynami wyłonionymi w eliminacjach turnieju 3×3. Jak sama nazwa wskazuje FC PRO nie miała sobie równych, całkowicie dominując rozgrywki.

Grupa Milik również nie próżnowała, czego potwierdzeniem jest kolejny intensywny dzień pod kątem wszelkiego rodzaju treningów, zakończony deserem w postaci sparingu w pobliskiej Skale. Warto podkreślić, że przeciwnikami w tym spotkaniu po raz kolejny byli zawodnicy starsi z rocznika 2009. Trzeci mecz sparingowy tej grupy również zakończył się zwycięstwem, tym razem przy współudziale kilku zawodników z rocznika 2011. Wszyscy w radosnych nastrojach udali się zatem na … tradycyjną ,,grę podwórkową’’, kończąc dzień oczywiście z piłką w roli głównej 🙂

 


DZIEŃ 5 (24 lipca 2019 r.) – “AAAAMłody piłkarz zgubił niebieską getrę – prosimy o kontakt…” 😉

Tak jak każdy dzień, każdego obozu, organizowanego przez KSPN Pogoń Kraków, środa obfitowała w wiele atrakcji. Wszystkie grupy spędziły ją baaardzo aktywnie.

Grupa Milik po porannym treningu, udała się na regenerację na basen. Rozluźnienie mięśni, ale i głów po 4 dniach ciężkich treningów było chłopcom bardzo potrzebne. Popołudniowy sparing z drużyną Dłubni Trzyciąż, pokazał, że zawodnicy z „Milika” byli dzięki temu wciąż głodni gry. Wysokie zwycięstwo Skotniczan. Po kolacji nastał natomiast czas na swobodną, tzw. podwórkową grę.

Grupy Glik oraz Boruc, po śniadaniu udały się wspólnie na basen. Niedługo potem czas na pierwszy trening. Jak zwykle było intensywnie! Popołudniu ta część chłopców z rocznika 2010 również rozegrała sparing przeciwko Dłubni. Końcowy wynik 13:8. Wieczorem czas na konkurs Turbokozaka oraz mini turniej trójek. Został on rozegrany na przyhotelowym boisku, które otoczone jest bandami, co sprawia, że gra jest niezwykle szybka.

Dla chłopców z grupy Błaszczykowski słynących z wysokich umiejętności dryblerskich, środa była niezwykle wyczekiwanym dniem. Dziś została bowiem dokończona rywalizacja w turnieju 1×1! Niezwykle zacięta walka w każdej sekundzie turnieju, mnóstwo zwodów oraz bramek – niejeden senior naszej Pogoni, pozazdrościłby „skilla” tym dzieciakom 😉 Zanim jednak chłopcy udali się na boisko, odwiedzili lokalną stadninę koni, gdzie każdy miał okazję przejechać się w siodle. Popołudnie bez żadnych odstępstw od normy obozowej: trening, żarty w pokojach, porządki. Za to po kolacji kolejny konkurs! Zadaniem było jak najdłużej utrzymać równowagę na jednej nodze … stojąc na poduszce sensorycznej. Trenerzy, którzy podjęli wyzwanie rzucone przez 8-latków polegli z kretesem…

Dla najmłodszych -2012- każdy poranek to walka, najczęściej zwycięska, zaczynająca się od słów „Trenerze zgubiłem _____ (tutaj wpisać cokolwiek co akurat trzeba założyć na siebie). Dzisiejszy dzień, tak samo jak dla nieco starszych, oznaczał dokończenie rozgrywek 1×1. Umiejętności tych szkrabów wprawiają w osłupienie, ale i zazdrość, część sztabu szkoleniowego 😉 Po powrocie do ośrodka nastał czas na sprzątanie pokoi. Wtedy z kolei ruszyła lawina zgłoszeń pt. „Trenerze znalazłem ______ (tutaj wpisać to, co rano było bezpowrotnie zgubione). Zaczynamy podejrzewać, że w piątek znajdą się nawet pieniądze z komunii Trenera Mariusza 😉 Po obiedzie, trenerzy uznali, że pora na więcej swobody. Dzieciaki udały się na plac zabaw. Zaatakowały także boisko do siatkówki plażowej oraz boisko z bandami. Popołudniowy trening to setki uderzeń, strzelonych goli oraz cieszynek!. Na zakończenie zabawa na basenie, bajki czytane przez trenera i …

Na minuty przed ciszą nocną, wszyscy obecni, wspólnie na korytarzu świętowali 8. urodziny Kuby „Kubka” Bielawskiego. Przy takiej jak ta okoliczności, został czasowo zawieszony zakaz spożywania słodyczy – Kubek poczęstował obozowiczów cukierkami 😉 Jeszcze raz wszystkiego najlepszego od całej rodziny KSPN !! 🙂

 


DZIEŃ 4 (23 lipca 2019 r.) – “Potrafimy grać w piłkę i to nie … iluzja”.

Dzień zaczęliśmy jak zwykle – od pożywnego śniadania (trzeba przyznać, że jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ilością przyjmowanej energii przez naszych podopiecznych!). Około godziny 9:00 wyruszyliśmy na wycieczkę do Ojcowa! Po przyjeździe na miejsce, udaliśmy się na spacer Doliną Prądnika do słynnej Bramy Krakowskiej. A na miejscu, cóż… kolejna przerwa na prowiant, który otrzymaliśmy na wyprawę. Nie obyło się również bez małej sesji zdjęciowej. Krótkie westchnienia nad Źródełkiem Miłości, szybka penetracja Jaskini Krowiej i powrót szlakami Parku Narodowego na Zamek w Ojcowie – tak upłynęła nam dalsza część wycieczki.

Po przerwie obiadowej, cały rocznik 2010 udał się na stadion Spartaka, gdzie grupy Milik i Glik rozegrały swoje pierwsze gry sparingowe. Rywalem Pogoni była ekipa WAP – Młodzi Przebojem z Wolbromia. Nasi trenerzy byli bardzo zadowoleni zarówno z wyników, jak i również z realizacji założeń taktycznych, nad którymi pracujemy od początku tego zgrupowania.

Najmłodsi zawodnicy rozegrali dziś pierwszą turę obozowej Ligi Mistrzów, a także zmagali się w konkursie wiedzy o piłce nożnej. Trening “Błaszcza” opierał się na technice, przyjęciach i strzałach, a Rybus i Jędrzejczyk doskonalili prowadzenie piłki i drybling w grach 1×1.

Wieczorem mieliśmy dosłownie “tajemniczą” niespodziankę, ponieważ wszystkich obozowiczów swoimi występami oczarował prawdziwy Iluzjonista!

 


DZIEŃ 3 (22 lipca 2019 r.) – “Lubimy poniedziałki”.

Obozowe przygotowania do nowego sezonu nabierają rozpędu!!

Trzeci dzień zgrupowania najmłodszych zawodników naszej akademii upłynął pod znakiem… a jakże – treningów wszelakiego rodzaju! 🙂  Najmłodsi uczestnicy obozu z roczników 2012 oraz 2011 rozegrali tego dnia mini turniej gier 1×1. Starsi natomiast odbyli kilka jednostek treningowych począwszy od motoryki, a na treningu mentalnym skończywszy.

Wszyscy chłopcy jak na prawdziwych piłkarzy przystało, dbając o własne ciało odbyli również dodatkowy trening regeneracyjny w basenie. Zarówno atmosfera jak i pogoda tego dnia dopisywały, więc nikt z małych piłkarzy nie może powiedzieć, że “nienawidzi poniedziałków”, wręcz przeciwnie od tej pory każdy chciałby zaczynać tydzień w tak pracowity sposób 💪

Oby pozytywne nawyki towarzyszyły chłopcom o wiele dłużej niż tylko podczas obozowych zmagań 🙂

A na dodatek … zapadający zmrok nie odstraszył co poniektórych i postanowili oni zakończyć dzień grą podwórkową czy też szukając wśród obozowiczów nowego “Turbokozaka” 🙂

 


DZIEŃ 2 (21 lipca 2019 r.) – “Porządek musi być.”

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy wczesną pobudką o 7:30.

Po śniadaniu chłopcy z grupy najstarszej udali się na trening na stadion Spartaka Charsznica (około 15-20 minut spacerkiem), natomiast młodsi z roczników 2011 i 2012 trening odbyli na boisku Orlik tuż przy hotelu.

Najpierw trenowały grupy Nawałka oraz Rybus i Jędrzejczyk, a następnie na trening piłkarski poprzedzony treningiem motorycznym, wyszli chłopcy z grupy Błaszczykowski. Po wyczerpujących zajęciach wszyscy udali się na obiad.

W ciągu całego dnia trenerzy kładli szczególny nacisk na czystość w pokojach skrupulatnie je sprawdzając, zgodnie z zasadą “porządek w pokoju = porządek na boisku”. Po niedługim odpoczynku nadszedł czas na drugą sesję treningową.

Tym razem nie trenowaliśmy na stadionie głównym. Na boisko Orlik wyszły (o różnych porach) drużyny rocznika 2010, natomiast z najmniejszego boiska otoczonego bandami, które również znajduje się przy hotelu skorzystali chłopcy z rocznika 2011 i 2012. Tam doskonale sprawdzało się doskonalenie elementów techniki.

Warto wspomnieć jeszcze, że część chłopców wybrała się z trenerami na mszę św. Nie była to zbyt długa wyprawa, bo kościół w Charsznicy jest oddalony od hotelu jedynie o 300 metrów. Dzień zakończyliśmy kolacją oraz różnego rodzaju zabawami. Grupa Milik zagrała jeszcze mecz, który można potraktować jako trzecią jednostkę treningową tego dnia.

 


DZIEŃ 1 (20 lipca 2019 r.) – “Rozrywkowe rozpoczęcie obozu!”

W sobotę zawodnicy krakowskiej Pogoni z roczników 2010, 2011 i 2012 udali się na obóz piłkarski do Charsznicy. Droga do gościnnego Hotelu Planeta, który jest stosunkowo blisko Krakowa zajęła naszym zawodnikom … kilka godzin. A to dlatego, że od razu na dobry początek zaplanowaliśmy jedną z atrakcji, którą był przystanek w Ogrodzieńcu.

W krajobrazie pięknego zamku nasi zawodnicy mogli poszaleć w parku rozrywki. Czekały tam na nich elektryczne samochodziki, dmuchane zamki i mini park linowy. Największą atrakcją okazał się jednak symulator lotów, a sporym powodzeniem cieszyło się również przeciąganie liny na wózkach. Oprócz różnego rodzaju “szaleństw” był też czas na edukację w parku doświadczeń z zakresu fizyki.

To co dobre jak zwykle szybko się kończy, więc po blisko 3-godzinnej zabawie udaliśmy się do miejsca naszego letniego zgrupowania. Tam jednak akcja wcale nie zwolniła. Na miejscu czekał na nas już obiad, a po nim nasi zawodnicy udali się na inauguracyjny trening. Choć była to pierwsza jednostka treningowa to było widać wielki głód piłki i duże zaangażowanie u wszystkich naszych młodych graczy.

Wieczorem wszystko nieco zwolniło. Był to wreszcie czas na rozpakowanie się oraz zapoznanie się z regulaminami i zasadami panującymi na obozie. Pierwsze obozowe noce bywają różne lecz w tym przypadku było dość spokojnie i wszyscy szybko i bezproblemowo zasnęli myślami będąc już przy kolejnym dniu i kolejnych atrakcjach.

 


 

Wakacyjna, piłkarska fiesta dla najmłodszych w tym roku odbędzie się w podmiechowskiej Charsznicy, znanej wszystkim doskonale jako polskie zagłębie kapusty.

W przystosowanym do goszczenia dzieci Hotelu Planeta spędzimy niezapomniane siedem lipcowych dni, przepełnionych treningami, zabawami, wycieczkami, spacerami, spędzaniem czasu na basenie i innego rodzaju aktywnym wypoczynkiem.

Gwarancje treningu na najwyższym poziomie zapewni zawodnikom co najmniej 7 trenerów i aż 5 boisk (w tym dwa pełnowymiarowe z naturalną murawą) znajdujących się w pobliżu hotelu.

Obóz tradycyjnie będzie zorganizowany zgodnie z wszelkimi przepisami dotyczącymi wypoczynku dzieci i młodzieży, a co za tym idzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty oraz Sanepidu, których to instytucji kontrole przechodzimy na bieżąco w trakcie zimowych i letnich zgrupowań.

Pełny i ostateczny koszt obozu to 900 złotych.

W opłatę wliczone jest:
– zakwaterowanie w pokojach z łazienkami
– wyżywienie (4 posiłki dziennie)
– korzystanie z wszelkich obiektów sportowych, w tym boisk
– korzystanie z basenu i innych udogodnień hotelu
– wycieczki
– atrakcje
– transport autokarami tam i z powrotem
– opieka wykwalifikowanych wychowawców (trenerów) i kierownika wypoczynku
– ubezpieczenie NNW

Do zapisów zapraszamy wszystkich bez wyjątku zawodników z grup treningowych:

  • rocznika 2010 (BORUC U-9, GLIK U-9, MILIK U-9 oraz dzieci z tego rocznika z grupy BERESZYŃSKI U-10)
  • rocznika 2011 (BŁASZCZYKOWSKI U-8, JĘDRZEJCZYK U-8, RYBUS U-8).

W obozie uczestniczyć mogą również zawodnicy z rocznika 2012, ale tylko za zgodą trenera danej grupy (dotyczy drużyn BEDNAREK U-7, FABIAŃSKI U-7, NAWAŁKA U-7). Konsultacje z trenerami w tej sprawie można rozpocząć już teraz.

Zapisów dokonujemy wyłącznie poprzez system Sportsmanago i specjalną zakładkę pt. “Obozy”.

Ostatecznym potwierdzeniem udziału w obozie jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł do dnia 30.04.2019 r.

Pytania ogólne dotyczące wyjazdu można kierować do nas za pośrednictwem systemu Sportsmanago lub poprzez adres e-mail: obozy@kspn.pl.

Dziś 12 urodziny obchodzi

Jakub Kołodziejczyk

F
F
?